top of page

נעים להכיר

MBP_4372 bw.jpg

שמי גלית גולד 

אני אוהבת להיות אמא לאיתי בן 19 ולמאיה בת ה-24. הורות מודעת, מסוגלת ויכולה היא ערך חשוב בעיני.

יש לי  תואר שני M.A - היבטים פסיכולוגיים בחינוך בתחום המחקר באוניברסיטת חיפה, עיר הולדתי.

במכללת אורנים למדתי בהתלהבות B.ED - במסלול גננות ומורות לגיל הרך .

למדתי בבית ברל הוראה מקדמת ואני מומחית להבדלי למידה, קשב וריכוז .

ההנאה הגדולה ביותר שלי היא ללמוד עם ילדים, בני נוער ומבוגרים באופן אישי ומקרב בסביבת החיים שלהם בביתם או בטבע באזור מגוריהם או תוך כדי הליכה אנרגטית וכמובן שמחה ללמד כמו תמיד בדרך למידה פעילה ומשמעותית מרחוק בוידאו בתחושת קירבה והעצמה.

אני מלמדת רכישת קריאה וכתיבה וכל מיומנויות היסוד הנדרשות ליצירת מוכנות ללמידה אורינית בשפה, בצורות, בהתנהלות במרחב ובתפיסת עצמי הלומד עוד בטרם כתה א'. מבחינתי מוכנות ללמידה או יותר נכון תרגול בסיסי ללמידה הוא אחד מכישורי החיים הבסיסיים בכל גיל ולא רק לפני המעבר לכתה א'.

אני מלמדת בסיסי ידע משמעותיים במתמטיקה. נושאי ליבה רבי מלל כגון אנגלית, תנ"ך, היסטוריה, ספרות, גיאוגרפיה ובקיצור כל נושא בעולם שיש בו למידה. (בינינו איפה אין למידה?)

כמו כן ,אני מלמדת אסטרטגיות למידה המאפשרות לכל אדם בכל גיל להרגיש יכול ומסוגל להתמודד ולהצליח בכל נושא לימודי או תוכן חברתי המהווה עבורו אתגר ללמידה במסגרת הלמידה בבתי הספר הציבוריים, הדמוקרטיים והייחודיים. 

אני מלמדת במרכז הלמידה של המכללה הלאומית לשוטרים ומעבירה הרצאות לגבי אסטרטגיות למידה עצמאית  לצוערים בקורס קצינים של המשטרה.

אני מרצת חוץ  המעבירה הרצאות בוינגייט בשם : "כתיבה אקדמית - מי צריך את השטויות האלה בכלל" ?. " אסטרטגיות למידה מא' -ת' ". "איך להצליח במבחן ולהוציא 100 ?".

אני תומכת ועוזרת למי שלומד איתי בכל גיל בהתמודדות עם אתגרי המבחנים השונים הנהוגים בבתי הספר השונים: מבחני מחוננים, מבחני מיון למסגרות ייחודיות, מבחנים מקצועיים ותהליכי קבלה לבתי ספר מצוינים הן מבחינה הלימודית והן מהבחינה הריגשית והתקשורתית.

כל זאת נעשה תוך כדי מתן דגשים לגבי הבעה אישית בעל פה ובכתב בכל שפה והעצמה אישית, פיתוח יכולת רטוריקה ושכנוע.

ההתלהבות שלי לגרום לבני אדם בכל גיל להצליח ולחוש הצלחה, ערך עצמי גבוה ולממש את חלומותיהם נובעת גם מהיותי מאמנת אישית להצלחות אישיות ועיסקיות ובפרט למתמודדים עם הבדלי למידה קשב וריכוז. למדתי והתפתחתי מקצועית במכללת יוזמות.

מידי יום אני מלווה נשים וגברים בתהליכי פרידה מודעת בתהליכי גירושין או בתהליכי זוגיות בהם מעורבים לעיתים גם ילדיהם.

ליווי ואימון של נשים מלהיב אותי מאד. במיוחד אני אוהבת להיות שותפה בתהליך  יצירת עסקים זעירים וקטנים במסגרת הביתית יש מאין.

בעבר הייתי בעלים של חנות ומתפרה בשם GALU - עיצוב אופנה וייצור תכשיטים במתכות עדינות, איגרות ברכה, מגנטים וספרים. יזמתי אירועי מכירה של נשים בלבד בכל רחבי הארץ. 

כמו כן, אני מדריכה לתרגילי ®BRAIN GYM 101 ומשלבת את תרגילי המוח והידע הרב שיש לי על שליטה במוח ותיעולו בשיעורים, בסשנים של אימון ובהדרכת הורים. שילוב תרגילי מוח יוצר הפחתה והכחדה של מחשבות ופעולות שאינן מאפשרות תחושת ערך עצמי והצלחה. 

אני מאפשרת בשיטה של ביירון קייטי - מתרגלת ומיישמת עם מתאמני ותלמידי את שיטת "העבודה" בחיי היום יום שלהם ושלי.

לאורך השנה אני תומכת, מלווה ומייעצת ליקירים, לבני זוגם וילדיהם המתמודדים עם טראומות עקב השירות בצה"ל או טראומות שחוו בילדותם או בנערותם. (זיהוי צורך, ליווי, הכוונה לגורמים מתאימים, דאגה למימון בשעת משבר). 

שיטת האקסס בארס ®ACCESS BARS מרתקת אותי בקלילות ובבהירות בו מתרחשים שינויי חיים . אני מטפלת בשיטה ועוקבת אחר ההשפעה של ®Access Consciousness בשינוי אורחות חשיבה והתנהגות.. אני נפגשת לתהליכי טיפול פיזיים בהם יש מגע קל ב32 נקודות בראש, שתי נקודות ברגליים ושתי נקודות בכפות הידיים.

 שיחה והדרכה המלווים את המטופל בתהליך עצמו ובתקופה בין סשן לסשן בהתאם למרחק הפיזי או פערי השעות בין ארצות או תקופות בהן אנשים נמצאים בבידוד כזה או אחר. 

אני עורכת תהליכים בוידאו ומעקב והדרכה בצ'אט לפי הצורך.

אני יזמית בתחום החינוך הדמוקרטי, ממקימי הביה"ס הדמוקרטי בהוד השרון מיום הקמתו וחברה לשעבר בצוות המורים והגננות בו לאורך שנים רבות עד 2017. הייתי חונכת קבוצתית ואישית, גננת ומורה לגילאי טרום חובה עד כתה ט', רכזת חטיבה, מורה לעיצוב מוצר וחברה בוועדות גישור וועדות להובלת דיאלוג בין העובדים והכוח לעובדים ועמותת בית הספר למען שיפור תנאי ההעסקה ויצירת שוויון בין עובדי משרד החינוך לבין עובדי העמותה . 

 

בעברי הייתי בעלים של מרכז הלמידה ®NOW לילדים הלומדים במסגרת Homeschooling או ילדים שהוריהם בחרו ב-Unschooling אשר למדו באופן פעיל, חוויתי יוזם ויוצר את תחומי הליבה של משרד החינוך.

תוך כדי פעילויות MINDFULNESS, יוגה, אילוף כלבים, בישול ואמנויות לחימה מגוונות ודגשים שונים הלקוחים משיטת ה -P.B.L.

החינוך האלטרנטיבי בארץ מענין אותי מאד ואני מפתחת תוכניות לימודים ותכנים לכל הגילאים בארץ במסגרת שיתופי פעולה בין עמיתים. מפתחת תכנים לליווי ולהובלת צוותי חינוך. 

בשנים 2017-2020 הייתי גננת מובילה בגן מעורבות הורים - גן אלישבע 7 בכפר סבא הפועל בגישת רג'יו אמיליה Reggio Emila.

בשנת 2018 השתתפתי במשלחת בה השתתפו 70 נציגים, אנשי חינוך מארה"ב, אירופה וישראל במסגרת Exploring Reggio Through A Jewish Perspective.

לאחרונה פיתחתי קורס חדש - "להיות מורה אישי " המיועד למורים אישיים והורים שרוצים ללמוד עם ילדים באופן המקיים את הערכים שאתם מאמינים שלמידה אמורה לקיים הלכה למעשה. בקורס ניתן ללמוד את ההיבט הפדגוגי והגישה המיוחדת שלי לנושא הלמידה והלומד ואת ההיבט העיסקי המהווה את היסודות לבניה או לשכלול של עסק חינוכי ,איכותי המבוסס על קשר אישי ,עשיה חברתית ,פלא הלמידה ושינוי חיי ילדים ,בני נוער ומבוגרים.

הקורס מועבר באופן יחידני ,קבוצתי או דיגיטלי ובקרוב יהיה ניתן לרכוש אותו דרך האתר ביחד עם קורס דיגיטלי נוסף  בשם "אסטרטגיות למידה " - המיועד ללמידת אסטרטגיות וטריקים להוקוס לפוקוס שישפרו את איכות הלמידה ואת חויית ההצלחה של כל לומד בכל גיל.

 

כתבתי את הספרים :

אגו - ספר שירים בהוצאת רשפים, 1993.

שכחה - ספר שירים בהוצאת סטודיו חייט, 1996.

הציפורנים של איולה - ספר ילדים בהוצאת רימונים, 2006.

בקרוב יצא ספר ראשון שלי  למבוגרים .

                               

אני אוהבת לאפות לחמים

ולבשל הפתעות.

 ללכת לים,

 לאסוף חלומות..... 

                               ולהגשים אותם

%D7%97%D7%A5%20%20%D7%96%D7%94%D7%91%20%
bottom of page